Aktualności dla interesantów
Nowa telewizja cyfrowa (DVB-T2)
Nowy program dofinansowania do zakupu odbiornika cyfrowego
W dniu 21 marca 2022 r. ruszył nowy rządowy program dofinansowania w związku ze zmianą standardu nadawania telewizji naziemnej. Każde gospodarstwo domowe, które ma sprzęt niedostosowany do nadchodzących zmian, a którego sytuacja materialna nie pozwala na poniesienie kosztów wymiany sprzętu może otrzymać dofinansowanie na ten cel.
W dniu 21 marca 2022 r. ruszył nowy rządowy program dofinansowania do zakupu odbiornika cyfrowego w związku ze zmianą standardu nadawania telewizji naziemnej, o którym więcej na stronie telewizjanaziemna.pl
POMOC DLA OSÓB BEZDOMNYCH
W związku z nadejściem sezonu jesienno-zimowego istnieje możliwość uzyskania wsparcia
dla osób w kryzysie bezdomności.
Pomoc można uzyskać bezpośrednio w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łukcie ul. Mazurska 10, tel. 89 6475 145
lub poprzez infolinię 800 165 320 obsługiwaną przy Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.
Gazetka „ZUS dla Seniora”
Tegoroczna edycja gazetki „ZUS dla Seniora” zawiera informacje ważne z punktu widzenia osób starszych.
Wersja elektroniczna gazetki dostępna jest na stronie internetowej ZUSu.
W tegorocznym wydaniu poruszone zostały tematy:
- rehabilitacji leczniczej,
- ustalania wysokości emerytury w czerwcu,
- badań profilaktycznych,
- wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami,
- zakupów na prezentacjach i przez internet,
- otrzymywania świadczeń z ZUS na konto w banku.
Projekt "Aktywni niepełnosprawni - narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych"
Projekt "Aktywni niepełnosprawni - narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych" realizowany jest w partnerstwie przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Fundację im. Królowej Polski św. Jadwigi.
Celem projektu jest przygotowanie kompleksowej propozycji wdrożenia do systemu prawnego modyfikacji i nowych instrumentów w zakresie rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych zapewniających możliwie samodzielne funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w społeczeństwie, w tym podniesienie jakości i efektywności działań realizowanych przez warsztaty terapii zajęciowej oraz wypracowanie, przetestowanie, wdrożenie i upowszechnienie standardu usług asystenckich świadczonych na rzecz osób niepełnosprawnych.
W ramach projektu zostanie przeprowadzona analiza rozwiązań ustawowych z zakresu rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych (z uwzględnieniem warsztatów terapii zajęciowej), kolejnym etapem jest przygotowanie propozycji modyfikacji istniejących
i wypracowania nowych instrumentów systemu rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych, które zostaną następnie poddane pilotażowi w celu oceny zasadności ich wdrożenia i wypracowania ich optymalnego kształtu. Finalnie zostaną opracowane modyfikacje istniejących instrumentów wsparcia osób niepełnosprawnych w zakresie rehabilitacji społecznej i nowe instrumenty w tym zakresie w formie projektów aktów prawnych lub w zakresie standardu usług asystenckich w formie projektu dokumentu.
W ramach projektu zostaną przeprowadzone następujące działania:
- Diagnoza potrzeb osób niepełnosprawnych wraz z analizą rozwiązań prawnych z zakresu rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych,
- Modyfikacja istniejących i propozycja nowych instrumentów systemu rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych,
- Pilotaż zmodyfikowanych i nowych instrumentów,
- Modyfikacja pierwotnej propozycji w zakresie zmiany funkcjonujących i nowych instrumentów systemu rehabilitacji społecznej w oparciu o wyniki pilotażu,
- Opracowanie ostatecznej propozycji nowych instrumentów i modyfikacji istniejących instrumentów wsparcia osób niepełnosprawnych w zakresie rehabilitacji społecznej oraz ich upowszechnienie.
W ramach realizacji projektu powstała strona internetowa http://wlaczeniespoleczne.pl, na której publikowane są aktualne informacje nt. działań projektowych.
Więcej szczegółów na stronie http://niepelnosprawni.gov.pl/a,1116,projekt-aktywni-niepelnosprawniu-narzedzia-wsparcia-samodzielnosci-osob-niepelnosprawnych
Czytaj więcej o: Projekt "Aktywni niepełnosprawni - narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych"Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje
Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez POWIAT OSTRÓDZKI w ramach którego prowadzi nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje.
Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów.
Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy - prowadzimy również EDUKACJĘ PRAWNĄ, która zmierza do zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa.
Nieodpłatną pomoc prawną można uzyskać w:
- Bibliotece Miejskiej w Morągu
- Centrum Uzyteczności Publicznej w Ostródzie
- Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ostródzie
"Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo"
Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął ogólnopolską kampanię informacyjno-edukacyjną "Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo".
Celem akcji jest promowanie wśród świadczeniobiorców ZUS wiedzy na temat korzyści jakie niesie wykorzystanie bezgotówkowej formy pobierania świadczeń, a także możliwości wynikających z korzystania z rachunku bankowego. Celem jest także podniesienie poziomu wiedzy na temat warunków bezpiecznego korzystania z internetu, w tym również z różnego rodzaju e-usług przy wykorzystaniu rachunku bankowego.
Rozwiń Metryka
Podmiot udostępniający informację: | GOPS Łukta |
---|---|
Data utworzenia: | 2018-02-05 |
Data publikacji: | 2018-02-05 |
Osoba sporządzająca dokument: | Admin |
Osoba wprowadzająca dokument: | |
Liczba odwiedzin: | 2374 |